Beáta Sirotná
Jej prvé skúsenosti s účtovníctvom a ekonómiou nadobudla ešte na strednej – vyštudovala Obchodnú akadémiu Dudova 4 v Bratislave. Po maturite sa venovala spracovaniu účtovníctva v niekoľkých väčších spoločnostiach na pozíciách účtovník, personalista, ekonóm. Nasledovalo založenie spoločnosti, poskytujúcej vedenie jednoduchého a podvojného účtovníctva, spracovanie miezd a personalistiku, ekonomické poradenstvo a mnohé iné.

Zmeny vo virtuálnej registračnej pokladnici – september 2017

Od 01. 09. 2017 budú môcť používať virtuálnu registračnú pokladnicu aj takí podnikatelia, ktorí vystavia v jednom mesiaci viac ako 3 tisíc pokladničných dokladov a to z dôvodu novely zákona č. 180/2017 Z. z.

Doposiaľ pokladnicu mohli totižto využívať iba takí podnikatelia, ktorí mali počet vydaných dokladov v jednom kalendárnom mesiaci do 3 tisíc. V súčasnosti totižto platí hneď niekoľko obmedzení, ktoré sa novelou zmenia. Medzi najväčší problém môžeme uviesť, že podnikatelia okrem toho, že mali počet vydaných dokladov obmedzený, po skončení používania registračnej pokladne museli prejsť na klasickú elektronickú pokladnicu, čo v praxi znamená zvýšené finančné náklady a administratívne zaťaženie firmy. Navyše ak sa podnikateľ rozhodol po ukončení používania virtuálnej registračnej pokladne z dôvodu prekročenia limitu vydaných dokladov späť vrátiť k užívaniu virtuálnej registračnej pokladne, už to nebolo možné.

Od septembra 2017 by však tieto obmedzenia mali byť zrušené a všetci podnikatelia, ktorí museli ukončiť užívanie virtuálnej registračnej pokladne z dôvodu prekročenia limitu vydaných dokladov, môžu opätovne využívať jej služby. Podmienkou je však, aby absolvovali registráciu. Ak je toto váš prípad, je nutné vypísať žiadosť o pridelenie kódu, ktorý následne doručíte daňovému úradu buď osobne, poštou, alebo elektronicky. Pri elektronickom podaní musíte vyplniť žiadosť, kde uvediete svoj 4 miestny PIN. Žiadosť musí byť riadne podpísaná a podaná cez Všeobecné podanie na stránke Finančnej správy SR. Žiadosť musí byť vo formáte PDF. Následne daňový úrad zaregistruje a pridelí kód virtuálnej registračnej pokladne a poštou vám  zašle prihlasovacie vstupy.

Share

Beáta Sirotná

Dobrý deň! Volám sa Beáta Sirotná. Profesne sa venujem podvojnému a jednoduchému účtovníctvu, spracovaniu miezd, personalistike a ekonomickému poradenstvu.