Beáta Sirotná
Jej prvé skúsenosti s účtovníctvom a ekonómiou nadobudla ešte na strednej – vyštudovala Obchodnú akadémiu Dudova 4 v Bratislave. Po maturite sa venovala spracovaniu účtovníctva v niekoľkých väčších spoločnostiach na pozíciách účtovník, personalista, ekonóm. Nasledovalo založenie spoločnosti, poskytujúcej vedenie jednoduchého a podvojného účtovníctva, spracovanie miezd a personalistiku, ekonomické poradenstvo a mnohé iné.

Už ste si stiahli novú aplikáciu Sociálnej poisťovne?

V rámci vývoja dostupných elektronických služieb zo strany Sociálnej poisťovne bola opätovne rozšírená ďalšia služba pre zamestnávateľov. Ide o jednu z prvých dostupných služieb zo strany štátnych inštitúcií, ktorá je stiahnuteľná v podobe mobilnej aplikácie, dostupnej pre operačné systémy ANDROID (na Google Play) a už aj iOS (v App Store). Aplikácia je dostupná zdarma.

Uvedená aplikácia umožňuje zamestnávateľom niečo ako doplnkovú možnosť zaslania predbežného prihlásenia či odhlásenia zamestnancov. Stále je však nutné do 3 dní potvrdiť toto prihlásenie/odhlásenie cez riadny Registračný list (RLFO). Ak by zamestnávateľ však tento krok neurobil, SES SP ho na uvedenú skutočnosť upozorní. Bez zaslania tohto listu je predbežná registrácia považovaná za neplatnú.

Vďaka mobilnej aplikácií budú tak zamestnávatelia môcť využiť možnosť histórie poslednej aktivity s možnosťou preukázania sa pred kontrolou nelegálnej práce; okamžitú spätnú väzbu pri odoslaní informácie či kontrolu správnosti podaných informácií.

V prípade potreby alebo nedostupnosti aplikácie môžu zamestnávatelia stále využívať pri predbežnej registrácií fax alebo e-mail.

Share

Beáta Sirotná

Dobrý deň! Volám sa Beáta Sirotná. Profesne sa venujem podvojnému a jednoduchému účtovníctvu, spracovaniu miezd, personalistike a ekonomickému poradenstvu.