Beáta Sirotná
Jej prvé skúsenosti s účtovníctvom a ekonómiou nadobudla ešte na strednej – vyštudovala Obchodnú akadémiu Dudova 4 v Bratislave. Po maturite sa venovala spracovaniu účtovníctva v niekoľkých väčších spoločnostiach na pozíciách účtovník, personalista, ekonóm. Nasledovalo založenie spoločnosti, poskytujúcej vedenie jednoduchého a podvojného účtovníctva, spracovanie miezd a personalistiku, ekonomické poradenstvo a mnohé iné.

Posledný týždeň na podanie daňového priznania

Pre takmer 160 000 fyzických osôb a firiem ostáva posledný týždeň na podanie daňového priznania, ak mali zabezpečený odklad na jeho podanie Trojmesačný odklad uplynie dňom 30.06. Daňové úrady budú pred týmto termínom tri dni otvorené v predĺžených hodinách. Okrem odovzdania daňového priznania je nutné tiež daň uhradiť.

Finančná správa predĺžila úradne hodiny nasledovne:

  • – 29.06 od 8.00 – 17.00 hod.
  • 06 – od 8.00 – 18.00 hod.

 

Tento rok odklad priznania využilo viac ako 185 000 daňovníkov. Najdlhší možný odklad v prípade príjmov pochádzajúcich len zo Slovenska využilo 158 000 daňovníkov, ktorí si požiadali o odklad priznania do konca júna. S podaním priznania je do konca mesiaca možnosť poukázať 2 %  alebo 3 % neziskovým organizáciám.

Share

Beáta Sirotná

Dobrý deň! Volám sa Beáta Sirotná. Profesne sa venujem podvojnému a jednoduchému účtovníctvu, spracovaniu miezd, personalistike a ekonomickému poradenstvu.