Beáta Sirotná
Jej prvé skúsenosti s účtovníctvom a ekonómiou nadobudla ešte na strednej – vyštudovala Obchodnú akadémiu Dudova 4 v Bratislave. Po maturite sa venovala spracovaniu účtovníctva v niekoľkých väčších spoločnostiach na pozíciách účtovník, personalista, ekonóm. Nasledovalo založenie spoločnosti, poskytujúcej vedenie jednoduchého a podvojného účtovníctva, spracovanie miezd a personalistiku, ekonomické poradenstvo a mnohé iné.

Elektronické schránky a Finančná správa SR

Podľa tlačovej správy Finančnej správy SR sa doručovanie dokumentov zo strany Finančnej správy SR do elektronických stránok zatiaľ nebude realizovať. Plnohodnotný servis budú môcť podnikatelia využívať práve v podobe portálu Finančnej správy SR. Portál je funkčný už od roku 2014 a prijal viac ako 17 miliónov dokumentov, navyše od januára tohto roku bola spustená elektronická komunikácia v oblasti spotrebných daní, vďaka čomu bolo odoslaných viac ako 5 700 dokumentov.

Finančná správa bude fungovať týmto spôsobom aj naďalej. V zmysle ustanovenia § 60 ods. 2 zákona o e-Governmente nie je Finančná správa povinná od augusta 2016 posielať dokumenty do schránok, ktoré boli vytvorené pre podnikateľské subjekty na stránke www.slovensko.sk.

Portál Finančnej správy SR má navyše pripravenú pre podnikateľov podporu v podobe call centra, kde sú informácie podávané takmer denne a v prípade podávania daňových priznaní aj v predĺžených hodinách.

Share

Beáta Sirotná

Dobrý deň! Volám sa Beáta Sirotná. Profesne sa venujem podvojnému a jednoduchému účtovníctvu, spracovaniu miezd, personalistike a ekonomickému poradenstvu.