Beáta Sirotná
Jej prvé skúsenosti s účtovníctvom a ekonómiou nadobudla ešte na strednej – vyštudovala Obchodnú akadémiu Dudova 4 v Bratislave. Po maturite sa venovala spracovaniu účtovníctva v niekoľkých väčších spoločnostiach na pozíciách účtovník, personalista, ekonóm. Nasledovalo založenie spoločnosti, poskytujúcej vedenie jednoduchého a podvojného účtovníctva, spracovanie miezd a personalistiku, ekonomické poradenstvo a mnohé iné.

Nové formuláre 2017 – daňové priznania

Nové formuláre 2017 – daňové priznania

Na základe informácie z Finančnej správy SR si dovoľujeme informovať našich čitateľov, že boli oficiálne zverejnené tlačivá pre daňové priznania za rok 2016.

Nový rok 2017 so sebou prinesie možno trochu stresové obdobie pre tých, ktorí budú podávať za seba alebo firmu daňové priznania. Hneď v januári pôjde o podanie daňových priznaní k dani z motorových vozidiel za 2016. Presný termín na podanie priznania bude 31. 01. 2017. Tento typ daňového priznania (Vzor 1) je už tiež dostupný na portáli Finančnej správy (sekcia – katalóg formulárov).

Vzor 1

 

Ďalším dôležitým termínom bude 31. 03. 2017, kedy bude nutné podať daňové priznania k dani z príjmu za rok 2016. Finančná správa SR tiež ponúka tento typ formulárov:

  • daň z príjmu FO, typ A (t. j. ide o osoby, ktoré mali príjmy zo závislej činnosti), Vzor 2
  • daň z príjmu FO, typ B (t. j. napríklad osoby, ktoré mali príjmy zo závislej činnosti a podnikania alebo iba z podnikania), Vzor 3
  • daň z príjmu pre PO (t. j. napríklad spoločnosti s ručením obmedzeným a pod.), Vzor 4.

Vzor 2

Vzor 3

Vzor 4

 

Nové formuláre sú dostupné vo formáte PDF. Pre nasledovné tlačivá sú dostupné aj XSD schémy:

  • daňové priznanie na daň z príjmov FO, typ A (pre rok 2016)
  • daňové priznanie na daň z príjmov FO, typ B (pre rok 2016)
  • daňové priznanie na daň z príjmov PO (pre rok 2016).

Papierové formuláre budú dostupné pre verejnosť na pultoch daňových úradov od januára 2017.

Share

Beáta Sirotná

Dobrý deň! Volám sa Beáta Sirotná. Profesne sa venujem podvojnému a jednoduchému účtovníctvu, spracovaniu miezd, personalistike a ekonomickému poradenstvu.