Kancelária BRATISLAVA TRNAVA PIEŠŤANY
kalendár dane
kalendár finančná správa

Kalendár pre podnikateľov – Finančná správa

Na základe informácie z Finančnej správy si dovoľujeme informovať podnikateľov, že v súčasnosti je opäť spustená aplikácia – daňový kalendár, ktorá má uľahčiť situáciu podnikateľskému sektoru ohľadne daňových povinností. Daňový kalendár okrem spomenutej aplikácie funguje aj na stránke Finančnej správy už niekoľko rokov alebo tiež ako Google kalendár.

Daňový kalendár je aktualizovaný pre rok 2017 a obsahuje dôležité udalosti. Uvedená aplikácia je aktualizovaná a návštevníci ju tak môžu plne využiť. Obsahuje tiež informácie k úhrade daní alebo podávanie príslušných priznaní alebo Kontrolného výkazu. Aplikácia je nastavená tak, aby naplnila relevantné potreby subjektu a teda osoby si môžu nastaviť výlučne tie udalosti, ktoré sa ich týkajú. Aplikácia je dostupná pre operačné systémy Android a iOS v sekcii verejné mobilné služby. Samozrejme je dôležité, aby užívatelia mali aktívne internetové pripojenie alebo spustené mobilné dáta, v opačnom prípade je aplikácia nepoužiteľná.

Finančná správa taktiež tento rok pripravila novinku a to import svojho Google kalendára. Ten je dostupný v PC, mobile alebo tablete. Je ho možné vložiť do kódu webovej stránky a tiež takmer do každého programu, ktorý obsahuje kalendár.